Merhaba, Misafir | Giriş yap veya Kayıt Ol

Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Bildirgesi

Gizlilik politikamıza ilişkin bu belgeyi, Görsel Akademi’nin ziyaretçi ve kullanıcılarının gizliliğine verdiği önemi bilmeniz için hazırladık. Görsel Akademi, ziyaretçileri ve kullanıcıları hakkında çeşitli nedenlerle tuttuğu bilgileri, kişisel hakları ve gizliliklerine zarar verecek şekilde kullanmaz. Aşağıda, ziyaretçi ve kullanıcılar hakkında tuttuğumuz bazı bilgiler ve gizlilik yönünden açıklamaları okuyacaksınız. Bu gizlilik politikası ve yasal uyarı, Görsel Akademi sitesini kapsamaktadır.

IP Adresleri ve Çerezler (Cookie)

Ziyareteçilerin IP adresleri ve buna bağlı olarak işletim sistemi, tarayıcı sürümleri, siteyi hangi saatler arasında ziyaret ettikleri ve ne kadar zaman geçirdikleriyle ilgili bilgileri saklıyoruz. Bunun temel amacı, istatistiki veriler tutarak sunucularımızı daha iyi durumda tutmak ve sitenin yönetiminde yardımcı olmalarıdır. Bu bilgileri, herhangi bir kullanıcıyı birey olarak tanımlayacak, kimliğini açığa vuracak şekilde, veya reklam amaçlı kullanmıyor, başkalarına aktarmıyoruz.

Sitenin bazı bölümlerine girmeniz için kayıtlı bir kullanıcı olmanız gerekmektedir. Görsel Akademi, Canon Türkiye ofisinin garantili ürün alan kullanıcılarına sunduğu bir hizmet olduğundan, kayıt sırasında sizlerden adlığınız ürüne dair bilgiler ve gerçek bir e-posta adresi verilmesi talep edilir. Geçersiz seri numarası / ya da eğitim kodu giren kullanıcılar siteye kayıt olamamaktadır.

Özel Bilgiler

Görsel Akademi’ye kayıt sırasında doldurduğunuz formda kendinizle ilgili bazı bilgiler girmeniz istenmektedir. Bu bilgilerin hepsini girmek zorunda değilsiniz, ancak sizinle bağlantı kurabilmemiz için girilmesi zorunlu alanlar da bulunmaktadır.

Girdiğiniz e-posta adresi, Görsel Akademi ve Canon Türkiye’nin düzenlediği kampanyaları göndermek amacıyla yine Görsel Akademi personeli tarafından kullanılabilir. Tarafınıza gönderilen e-postalar haftada 2 adedi geçmemektedir.

Yasal Yükümlülükler

Görsel Akademi bölümlerinde kullanıcıların yorum gibi bir içerikte girdi yapabildikleri diğer alanlar, kullanıcılara yasal sorumluluklar yüklemektedir. Kullanıcıların gönderdiği tüm mesajlar moderasyondan geçerek yayınlanmaktadır. Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip olan mesajlar kesinlikle yayınlanmazlar. Teknik destek isteyen, ürün hakkında şikayet içeren mesajlar ise mutlaka “İletişim Formu” vasıtasıyla tarafımıza ulaştırılmalıdır. Bu tür mesajlar da yayınlanmamaktadır.

Diğer Detaylar

Sitedeki videolar ve yazılar, Canon Türkiye ofisinin yasal hakları tarafından korunmaktadır. Bu videoların yazılı izin olmadan çoğaltılması, başka bir mecrada yayınlaması, muhattap kişi / firma hakkında suç duyusunda bulunulması ile sonuçlanır.

Yukarıda saydığımız bilgileri, öncelikli olarak daha iyi bir içerik ve gezinti sunmak için saklıyoruz. Bu bilgi saklama işleminin reklam amacı taşımadığı gibi, üçüncü partilerle de paylaşılmadığını tekrar vurgulamak isteriz.


  • Türkiye’den Canon ürünlerini satın alan müşterilerimizin fotoğraf makinelerini daha iyi kullanmaları için geliştirilen bu eğitim portalında fotoğrafçılık derslerinin yanında satın almış olduğunuz fotoğraf makinesi / video kamera ile ilgili olarak eğitimlere ulaşabilmektesiniz.