Merhaba, Misafir | Giriş yap veya Kayıt Ol

Canon Görsel Akademi Nedir?

Canon Görsel Akademi

Türkiye’den Canon ürünlerini satın alan

müşterilerimizin fotoğraf makinelerini daha

iyi kullanmaları için geliştirilen bu eğitim portalında

fotoğrafçılık derslerinin yanında satın almış olduğunuz fotoğraf

makinesi / video kamera ile ilgili olarak

eğitimlere ulaşabilmektesiniz.

akademi_kep_canonsa

 

Eğitim kodu nedir?

Canon Eurasia’nın düzenlediği kampanya çerçevesinde, 1Eylül 2010 tarihinden sonra Canon Eurasia garantili olarak satılan fotoğraf makinesi ve video kameralarla birlikte online eğitim hediyesi verilmektedir. Kutu içerisinden de sizlere kayıt sırasında kullanabileceğiniz bir eğitim kodu çıkmaktadır.

 

CYZ679R
4saat

 

Seri numarası nedir?

Makinenizin alt tarafındaki etiket üzerinde seri numarası yazmaktadır.

 

İçeriğe nasıl erişirim?

Satın aldığınız Canon ürününüzün içerisinde eğitim kodu bulunmaktadır. Bu eğitim kodunu kullanarak kayıt olmanız, sitenin içeriğine erişmeniz için yeterlidir.

 

Makinemi yurt dışından / spot pazardan aldım, bu hizmete nasıl erişirim?

Canon Eurasia’nın ithal ettiği ürün haricinde makinesini satın alan kullanıcılar (yurt dışı veya spot pazar) maalesef bu sitenin içeriğinden faydalanamamaktadır.
Mutlaka Canon Eurasia garantili ürün satın almanız gerekmektedir.

 

Sorun yaşıyorum, sizinle nasıl irtibata geçebilirim?

Yaşadığınız sorunu detaylıca belirten mesajınızı, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz iletişim formuyla bize iletebilirsiniz.

 

Kampanyadan önce garantili Canon ürünü aldım, eğitimden faydalanmak istiyorum

Kampanyadan önce Canon Türkiye garantili bir fotoğraf makinesi veya video kamera aldıysanız ve ürününüzün eğitimi de sitede mevcut ise eğitimlerden faydalanabilirsiniz. İletişim formu ile bizimle irtibata geçmenizi öneririz. Bu tür durumlarda aldığınız ürünün tarihini, nereden satın aldığınızı ve seri numarasını bize iletmenizi rica etmekteyiz.

 

Eğitimler ücretsiz mi? Kaç saat eğitim veriliyor?

Sağlamış olduğumuz 4 saatlik sınıf eğitimi ücretsizdir. İkişer saatten bir hafta arayla iki gün olarak eğitim alabiliyorsunuz. Grup olarak eğitim verildiği için ikinci 2 saatlik eğitim birincide kalınan konudan devam ediyor. 4 saatlik bu eğitimde genel fotoğrafçılık bilgisi ve fotoğraf makinesi kullanımı anlatılmaktadır.

 

Bütün eğitim tarihleri dolu gözüküyor. Eğitimleriniz sona mı erdi?

Yeni eğitim tarihleri ayda bir ay sonuna doğru belirlenip siteye eklenmektedir. Şu an sınıf dersleri dolu ise bir sonraki ay için eğitim mutlaka vardır. Bir süre sonra siteyi tekrar ziyaret etmenizi rica ediyoruz. Yaz aylarında eğitim tarihleri daha seyrek olmaktadır.

 

Eğitime gelirken beraberimde ne getirmeliyim?

Eğitim sırasında pratik de yapılacağı için aldığınız fotoğraf makinenizini mutlaka getirmelisiniz. Sınıf dersi olduğu için not alabileceğiniz defter getirebilirsiniz. Satın aldığınız ürünün faturası ve garanti belgesini de yanınızda bulundurmanızda fayda var.

 

Yaptırdığım eğitimin tarihini değiştirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Sınıf eğitimleri kayıt formuna tekrar girdiğinizde eğer mevcuttaki eğitim saatine 24 saatten az bir süre kalmadıysa eğitim tarihini değiştirebilir veya kaydınızı iptal ettirebilirsiniz. Eğer tarihi geçirdiyseniz eğitime katılmış kabul edilirsiniz. Defalarca kayıt yaptırıp eğitimlere katılmayarak kısıtlı kontenjanları tüketen kullanıcılar sebebiyle bu tarz bir önlem almamız gerekiyor. Anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

 

Kayıt yaptırdığım eğitimi kaçırdım. Tekrar katılabilir miyim?

Eğitime katılamayacaksanız, kaydınızı eğitimden 24 saat önce iptal etmeniz gerekiyor. Eğer iptal etmediyseniz, eğitime katılmış sayılırsınız.

 

Belirlenmiş eğitim saatleri bana uymuyor. Farklı bir saatte almam mümkün mü?

Mevcuttaki eğitim tarihleri ve saatleri haricinde eğitim düzenlenmediği için bu mümkün değildir.

 

Eğitime beraberimde bir yakınımı/arkadaşımı getirebilir miyim?

Bir eğitim kayıdı ile sadece bir kişi eğitime katılabilir.

 

Yıllar önce aldığım makinemin eğitimi burada bulunmuyor. Niye?

Canon Görsel Akademi 2010 Eylül ayında başlamıştır. Bu tarihteki güncel modeller siteye eklenmiştir. Daha eski modeller için videolarımız bulunmamaktadır.

 


Sorunuzun cevabını bulamadıysanız, bize 0216 571 68 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.


  • Türkiye’den Canon ürünlerini satın alan müşterilerimizin fotoğraf makinelerini daha iyi kullanmaları için geliştirilen bu eğitim portalında fotoğrafçılık derslerinin yanında satın almış olduğunuz fotoğraf makinesi / video kamera ile ilgili olarak eğitimlere ulaşabilmektesiniz.